Echo '94 - Abazorium

albumkapak

Üyeler:

Tolga Salfun - lead guitar & back vocals
Hakan Elbasi - rythm guitar & vocals
Mehmet Karamollaoglu - bass & vocals
Dogan Dogan - drums

Şarkılar:

1. Fireball
2. Ayrılık Ömür Boyu
3. Don't Go Away
4. Mad
5. Yağmurlu Bir Gece
6. Rock'n Roll
7. I'll Never Forget You
8. Abazorium
9. Sensizlik
10. Time Is The Enemy
11. Bonus Track

Hakkında:

Echo '94 un kurulması için gereken zemin sanırım bizim prep yıllarımıza kadar uzanır. Dönemin fanatik rockçılarının aralarında toplanıp kaset değiş tokuşları, sarkıları tartışmaları ve otobüste milletin başını ağrıtan kasetler çalmaları hepimizin hatırladığı anılardır. Orta 2'ye kadar süren bu gaz, Hakan ve Tolga nın, Echo '90- Halim Muslu' dan Echo odasında çalışmak için izin istemesiyle grup kurma girişimine dönüştü. Bu izin icin saatlerce Halim Abi' nin tenis toplarını toplayan Hakan ve Tolga ise Halim Abi' nin kahkalarından başka bir cevap alamadıysa da Echo '94 ün çalışmaları Orta 2' de başladı.

Echo '94, Tarsus tarihinde bir çok ilke ve başarıya imza atmıştır. Liselerarası Milliyet Muzik Yarışması' nda 'beste' dalında alınan Türkiye ikinciliği, müzik yarışmalarında alınan en iyi derecedir. 1993 senesinde ilk defa düzenlenen Hürriyet Altın Mikrofon Yarışması' nda çukurova Bölgesini temsilen katılan bütün liseler arasında birinci, üniversitelerle beraber bütün okullar arasında ikinci seçilmiştir. Istanbulda yapılan finalde ise ilk defa bir Echo grubu TRT 1'de çıkmış ve Türkiye de ilk defa bir vokalist, TRT 1 de bütün şarkı boyunca detone olma başarısını elde etmiştir. ( ayrılık yaklaştıkçaaaaaaAAAA). Echo tarihinde profesyonel kaset kaydı dönemi '94 senesinde başlamıştır. Ilk defa dijital stüdyo ortamında yapılan 'Abazorium' için Echo '94, Stüdyo Basamak' da 10 gün ter dökmuştür. Tamamı Echo '94 bestelerinden oluşan 'Abazorium', Mersin ve Adana' daki lokal radyolarda istek üzerine çalınmıştır.

Echo '94, okuldaki konserler haricinde, okul dışında da birçok konserler vermiştir. Metallium Adana, Pentagram Mersin ve Adana Mavi Sakal çukurova üniversitesi konserlerinde alt grup olarak çalmış; ızmir Amerikan '92 Sanat Bayramı ve Adana Müzik Merkezi Vakkorama Konserinde çalmıştır.
Okuldaki Echo hayatımız boyunca bize çok emeği geçen insanlar oldu. 90 mezunlarından Halim Abi okuldan mezun olduktan sonra da bizden yardımlarını ve abiliğini hiçbir zaman esirgemedi. 92-Ilker Göçmen ile beraber Lise 2 ve Lise 3 de katıldığımız müzik yarışmalarının Istanbul finallerinde bize verdikleri desteği ve yardımı hiç bir zaman unutmayacağız. ıki yarışmada da bizimle 4 gün kamp kuran bu insanların yaptıklarını düşününce TACli olmanın ne kadar büyük bir şans olduğunu düşünüyoruz. Echo, hocaları açısından da çok şanslı bir dönem yaşadı. Tim' e ve Mr. Kuzynski'ye bizlere öğrettikleri şeyler ve güzel arkadaşlıkları için çok teşekkür ediyoruz. Tim den öğrendiğimiz cok sesli vokal kullanımı, yarışmalarda ve bestelerde sonuna kadar kullandığımız bir avantaj olmuştur.

Hayatımızın en guzel anılari Echo ile beraber yaşadıklarmız. Umarız bu güzel gelenek güçlenerek Tarsus' da devam eder.

TAC '94'ün web sayfasından alınmıştır.

TAC '94 resimlerini ve albüm sayfalarını incelemek için tıklayın...

Geri dönmek için tıklayın.

Bu sitenin tasarımı ve programlaması Emir Aydın (TAC'10) tarafından yapılmıştır. (2007)